Etiket Arşivi: Tangut

Diriliş Ertuğrul 36.Bölüm – Ertuğrul ve Tangut Karşılaşması

Diriliş Ertuğrul’un 36.Bölümünde Ertuğrul ve Tangut Karşılaşır. Tangut: Yine karşılaştık ha Ertuğrul ? Ertuğrul: Yine karşılaştık Tangut ! Tangut: Bizden kaçış yok deiyp kılıcını çeker. Ertuğrul: Ertuğrul’dan kurtuluş yok der ve Tangut‘un askerleri bir bir saklandıkları delikten çıkarlar. Ertuğrul tek kalır. Yaman bir mücadele başlar. Bu arada Abdurrahman ve Hamza Atabey Ertokuş‘un karşısına çıkarlar. Ertokuş: Siz burayı nasl buldunuz, gizliydi ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 36.Bölüm

  Emir Eri Ertokuş Bey ile görüşmeye gelen Ertuğrul‘u Kocabaş izlemektedir. Kocabaş yayı gerer sonra da onları dinlemeye başlar. Ertokuş Bey Ertuğrul’a bu haliyle Noyan’a nasıl meydan okuduğunu sorar. Zorlanacağını söyler. Ama çolak elinle bile neler yapabileceğinin bilirim der. Ertokuş Bey Ertuğrul’a bi casus olduğunu ve o casusun ağabeyi Sungurtekin olduğunu söyler. Ertokuş Bey bunların gizli kalması gerektiğini söyler. Noyan’ın ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 34.Bölüm – Ertuğrul ve Moğol Askerleri

  Ertuğrul Noyan’ın adamları ile karşılaşır ve atını dört nala sürer. süvariler ertuğrulu kovalarlar. tankut ve adamları ertuğrulun peşinden atlarını sürmektedir. ancak ertuğrul izini kaybettirir ve saklanır.tangut adamlarına dağılmalarını her yeri aramalarını söler. bu adamlar arasında hamza da vardır. Hamza ertuğrulu görür. ve burda burdaaa diye bağırmaya başlar. ertuğrul koşar yine saklanır. onu bulmaları için izler bırakır. tankut ve adamları ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 32.Bölüm – Noyan Dövüş Sahnesi

Diriliş Ertuğrul 32.Bölümünde Noyan’ın kendini tatmin ettiği bir sahne var ki, avını bölüşmek istemeyen hayvanlar gibiydi. Kaba ve haince.. Kendi askerleriyle dövüşüyor adeta birer hayvan leşi gibi onları yere seriyor ve bu durumdan derin hazlar duyuyor. Tangut Bağcı Noyan‘ın yanına gelerek işi hallettiğini yani tüccarı ve adamlarını öldürdüğünü söyler. Noyan bu haberden ziyadesiyle memnun olur. Noyan: Gündoğdu hayvanlarını ve kilimhanedeki ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 32. Bölüm – Tangut Tüccarı Öldürüyor

Tangut kılık değiştirip hana girer, Tüccar Ahmet ve yanındakileri öldürür. Tangut noyanın yanına gelir ve işlemin bittiğini tüccarın ve adamlarının öldüğünü söyler. noyan buna çok sevinir. Noyan: şu sefil hayatta en zevk aldığım şey savaşmak, daha fazla zevk aldığım şey nedir bilir misin? savaşmadan zafer kazanmak.. gün gelecek dodurgalılar da kayılar da olgunlaşmış mürdüm eriği gibi kucağıma düşecekler, der. Ve ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 30.Bölüm – Noyan Tangut’u Cezalandırıyor

Ertuğrul‘un kaçtığını öğrenen Noyan Tangut’un yanına gelir. Noyan; Neden bu kütüklerde çakılı değilsin bilir misin Tangut? İnsanı sahip olduğu meziyetlerden ziyade sahip olmak istedikleri zayıf duruma düşürür. Senin de Ertuğrul gibi asla pesetmemeyi ve uyumamayı öğrenmen gerek. Tangut: O kadar nöbetçiyi aşıp kaçması mümkün değildi. Noyan: Ama kaçtı… Noyan Tangut’u kazığa baylatır ve boynuna çift taraflı çatal taktırır. Ona şöyle ... Devamını Oku »