Etiket Arşivi: selcan

Diriliş Ertuğrul 38.Bölüm Özeti

Noyan’ın oynadığı oyun sonucunda Ertuğrul ve Tuğtekin’i neler bekleyecek? Ertuğrul’un ön gördüğü gibi Noyan, obaya casuslarını yerleştirerek obayı içerden yıkmak için çalışmalarına başlamıştır. Obadaki hırs ve ihtiras kavgalarının giderek büyümesi Noyan’ın tam da olmasını istediği şeydir. Bu duruma kadınların birbiriyle olan çekişmesi de eklenince Noyan’ın iki obayı yıkma planı daha da kolaylaşmaktadır. Ertuğrul’u dinlememekle hata yaptığını anlayan annesi ve abisi, ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 38.Bölüm

Diriliş Ertuğrul’un 37. bölümünün son sahnesinde karşı karşıya gelen Tuğtekin‘e Kocabaş’ın hain olduğunu söyleyen Ertuğrul’a Tuğtekin kılıç çeker. Selcan Aytolun‘u yaşlı kadını öldürmekle suçlar. Aytolun itiraz eder ve ıspatlamazsan toy isterim cezanı orda çekersin, der. Aytolun: Biz de senin Kurdoğlu’yla bir olduğunu biliriz. Aykız’a iftira atıp kırbaçlattığını bilriz. Şimdi ıspatla bakalım. Hayme Ana: Gündoğdu‘ya karını götür burdan, der. Aytolun: Selcan ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 35.Bölüm – Gündoğdu ve Selcan’ın Kavgası

Diriliş Ertuğrul Dizisinin 35.Bölümünde Gündoğdu ve Selcan tartışırlar ve Gündoğdu Selcan’ı evden kovar. Selcan Aytolun’la yaşadığı gergin olaydan sonra eve gelir ve sofrayı hazırlamaya başlar. O sırada Gündoğdu içeri girer. Gündoğdu çok sinirlidir, adeta sinirden kudurmak üzeredir. Gündoğdu: Şeytansın sen şeytan ! Sen obada huzur mu bıraktın ? Ben de dayanacak güç mü bıraktın ? Selcan: Bana mı dersin Gündoğdu’m ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 33.Bölüm – Selcan Gündoğdu ile Konuşur

Diriliş Ertuğrul 33. bölümde Selcan Gündoğdu ile konuşmak ister, yanına gelir ve eline yanağını koyar ancak Gündoğdu hala Selcan’a kızgındır. Selcan: Bu işin sonu nereye varacak? Bu gün ne yaşıyosak yaşamayan bebelerimiz yüzünden değil mi? Benden böyle kaçarsan, bana sırtını dönersen bu işin sonu nereye varır Gündoğdu’m? Gündoğdu: Doğmadan ölen bebelerimin acısı hala kor gibi içimde Selcan. Bi de doğup ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 32.Bölüm – Aytolun ve Selcan’ın Çekişmesi

Diriliş Ertuğrul’un 32.Bölüm‘ünde Atolun ve Selcan’ın Çekişmesi tansiyonları yükseltti. Bu iki hatunun yıldızları bir türlü barışmadı ve bu gidişle barışacağa da benzemiyor. Selcan obada kumaşa başkı yapmaktadır.  Akşam Gündoğdu ile yaşadıkları tatsızlıktan dolayı oldukça dalgındır. Bunu farkeden Aytolun Selcan’ın yanına gidiyor. Aytolun: Selcan Hatun, kendinde değilsin belliki baskıları yamuk yapmışsın, işini doğru yapamazsın görmez misin? Var git çadırına da dinlen ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 32 .Bölüm – Gündoğdu’nun Duası

Diriliş Ertuğrul dizisinin 32. Bölümünde Gündoğdu, kendisine yol göstermesi için Allah’tan yardım istiyor. Düştüğü zor durum karşısında vereceği kararlarda pişmanlık yaşamamak ve obanın hayrına olması için Rabbine dua ediyor. Gündoğdu: Allahım, bana güç ver, bana sabır ver, senin rızanla içimdeki iktidar hırsından kurtuldum, insanın ruhunu yiyen kibir putundan kurtuldum. Lakin babamın otağının yükü hala omuzlarımdadır. Bana bu yükü taşıma gücü ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul – 31.Bölüm

Toydan red oyu çıkan aErtuğrul çok sinirlenir, alplarının yanına gelir ve Can evimizden vurulduk, der. Aytolun yine ortalığı karıştırır. Selcan da ona göz dağı verir. Selcan: Senin ne ikiyüzlü bir yılan olduğunu bilmez miyim sanırsın? Gökçe ablasına inanmaz ve ona hakaret içeren sözler syler Selcan: Bundan sonra o dilini yut, yut ki biz de rahat nefes alalım. Halime ertuğrulun yanına ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 30. Bölüm – Aytolun ve Gökçe

Aytolun obada dolaşırken Gökçe‘nin yanına gelir. Aytolun: Kayı kadınlarının maharetini duyardım, senin güzel parmaklarından görmek de nasip oldu, der. Lakin seni böyle kederli görmek beni üzer Gökçe. Gökçe: Bunca acıdan sonra yaşamak bile zordur Aytolun Hatun, der. Aytolun Gökçe’ye akraba olduklarını kendisini böyle üzmesine dayanamadığını söyler ve ekler. Aytolun: gençsin, güzelsin, tüm erkeklerin gözlerini kamaştırırsın. Lakin Süleyman Şah’ın kızısın diye ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 29.Bölüm

Ertuğrul kaçarken Moğol askerleri tekrar karşısına çıkar. Bu arada Gündoğdu alplerrenleri ile birlikte Ertuğrul’u arama çıkmışlardı ve bu arayışa devam ederler. Bana Tuğtekin ile Gündoğdu’nun kellesini getirin. Hiç kimse buradan sağ çıkmicak, hiç kimse. Obanın kadınları günlük işlerini yapmaktadır. Gökçe halime’ye kızgın gözlerle bakar. Aytolun da bu çekişmeye şahit olur. Aytolun; Kendini bu kar yorma, ne de olsa gebesin. Halime; ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 28.Bölüm – Birlik Olmanın Müşkilleri Vardır

  Gündoğdu ve Selcan çadırlarında başbaşa oturmaktadırlar. Oba‘nın son durumunu konuşmaktadırlar. Gündoğdu; Bu sayede bir kaç bahar nefes alırız. Selcan; Şimdilik bundan gayrı yol yoktur. Lakin birlik olmanın da başka müşkülleri vardır. Gündoğdu; Ne gibi? Selcan; Dodoga obası aslında beysizdir. Korkut Bey ihtiyarlığında Aytolun ve bahar yaşama sevdasına girmiştir. Aytolun yavaş yavaş otağın hakimiyetini ister. Tuğtekin ile arası açık olsa ... Devamını Oku »