Etiket Arşivi: Moğol

Diriliş Ertuğrul 34.Bölüm – Tuğtekin Samsa’yı Dövüyor

Diriliş Ertuğrul’un 34.bölümünde Tuğtekin Ertuğrul’un alplerini yakalaması için gönderdiği Kocabaş, Samsa ve diğer bir askerin işini becerememesini bir türlü hazmedemez. Bir de üzerine öldürecekleri adamlar onları Moğol askerlerinin elinden kurtarınca Tuğtekin çığrından çıktı. Askerleri karşısına dizdi ve; Tuğtekin; Siz ne beceriksiz ne ahmak alplersiniz. Öldürün diye gönderdiğim alpler sizin hayatınızı kurtarıyor. Kocabaş; Beyim hazırlıksız yakalandık. Tuğtekin; Geberip gitseydin o zaman. ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 32.Bölüm Fragmanı

Diriliş Ertuğrul 32.Bölümünde saflar iyice belirginleşecek, Erturğul bildiği yolda gitmek istediğini söylemiştir. 32.bölümde, Kardeşi Gündoğdu ve Hayme Ana‘ya karşıt düşüncede olan Ertuğrul, Moğol tehlikesine karşı kendi imkanları dahilinde elinden geleni yapacağını ıspatlamaya çalışacaktır. Alplarını da yanına alarak hak yolda hakkı savunacaktır. Allah yolunu açık eyleye Ey Türkler‘in ve müslümanların geleceğini inşaa eden Lider ! Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 30.Bölüm Özeti

Ertuğrul’un Oba’ya Gelişi. Ertuğrul, dünyanın gördüğü en dehşetli ordunun keşif birliğinin eline düşmüş, düşmanı Noyan’ı daha yakından tanıma şansına kavuşmuştur. Ama, gördüğü işkenceler ve elinin bir çiviyle delinmiş olması kılıç tutmasını imkansız hale getirmiştir. Noyan’ın keşif birliğinin Anadolu’da olma sebebini çok iyi öngören Ertuğrul, önlem almak için bir an önce obasına dönüp hazırlıklara başlamaya karar verir. Diğer taraftan, Selçuklu ordusu ile beraber kış bitiminde Moğol ordusuna karşı ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 28.Bölüm – Yok olup Gideceksiniz

Ertuğrul, Moğol askerlerine esir düşer ve Noyan ile şu konuşmayı yapar; Noyan; Demek tapınakçıları dize getiren, Halep Emiri El-Aziz‘le dsotluk kuran, Selçuklu Hanedanı‘yla evlilik bağı olan, benim cesur savaşçılarımın kanını acımadan döken yiğit sensin ! Ertuğrul; Demek kadınlara tecavüz eden, döşeğinde bebeleri öldüren, bununla da övünen soysuz da sensin ? Noyan; doğru dedin Ertuğrul, biz Bozkır yangınıyız, Bozkır bir kere ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 27.Bölüm – Moğollar Ertuğrul ve Halime’ye Saldırıyor

Halime ve Ertuğrul ağacın altında konuşurlarken atlarıyla gelen Moğol askerleri tarafından baskına uğrarlar. Askerin attığı ok Halime’nin kolunu sıyırır ve Halime‘yi öldürmekle tehdit ederler. Ertuğrul Halime’ye; Arkana bakmadan atlara doğru koş, abim Gündoğdu‘ya haber ver, çabuk kervanın yolunu değiştirsinler bize yardıma gelsinler” der. Ve Halime koşmaya başlar. Devamını Oku »