Etiket Arşivi: Korkut Bey

Diriliş Ertuğrul 41.Bölüm – Ertuğrul’un İdamdan Kurtuluşu

Diriliş Ertuğrul 41.Bölümünde Ertuğrul infaz edilecekken; Korkut Bey; şahadet getir der. Karabek kılıcı Korkut  Bey’e uzatır. Korkut Bey kılıcı alır, kınından çıkartır, tam kılıcı çeker, o sırada alpler ortaya çıkar ve cenk başlar. Alpler Korkut Bey‘i Ve Karabek‘i esir alır herkes durur. O sırada İbn Arabi, Geyikli ve atın arkasına bağlı sedyede Tuğtekin obaya giriş kapar, o kargaşanın tam ortasına ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 41.Bölüm

Diriliş Ertuğrul 41.bölüme, Ertuğrul’un kendini savunmasıyla başlar. Ertuğrul‘un dürüstlüğü kellesine mal olmak üzereyken uyarılır ve Ertuğrul, Toy Beyleri’ne dönüp konuşmaya başlar. Bir masumun ahını almaktan dahi korktuğum halde nasıl olur da bu insanların canını alırım. Haa hain Kocabaş’ın canını aldım, iyiki de aldım. Korkut Bey sana mı düşer diyince Ertuğrul, besleyip büyüttüğün haini farketmeyince bana düşer Dayı. Ahalinin sesi yükselir. ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 37.Bölüm Özeti

Ertuğrul Ertokuş Bey’i kurtardıktan sonra obaya mı götürecek? Konya’dan gelen Gümüştekin’in Ertuğrul’un ölüm fermanını getirmesi obadaki durumu daha da yükseltmiştir. Hayme Ana ve Gündoğdu başından beri Ertuğrul’u dinlemeyerek büyük bir hata yaptıklarını anlamışlardır. Hayme Ana pişman olup oğlunu ve obasını korumak için hamleler yapsa da Aytolun, Gümüştekin ve Goncagül üçlüsünün planları onun hamlelerini boşa çıkartır. Ertokuş Bey’i öldürmekle itham edilen ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 36.Bölüm Özeti

Kocabaş’ın Oku Ertuğrul’u Vuracak mı? Hayme Ana’nın Ertuğrul’u obadan sürgün etmesi obadaki tansiyonu daha da yükselmiştir. Ancak bu durum Aytolun ve Tuğtekin’i fazlasıyla memnun etmiştir. Obada her şey Aytolun’un planladığı gibi gitmektedir. Aytolun, Tuğtekin’i Gökçe ile evlendirerek obadaki etkinliğini daha da artırmak istemektedir. Bütün bu oyunları gören Selcan onun üzerine gider. Ancak her defasında Gündoğdu’nun sert müdahalelerine maruz kalır. Ertuğrul ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 38.Bölüm – Kayılar bu obadan gidecek !

Diriliş Ertuğrul dizisinin 38.bölümünde toy toplanır ve  toplantı devam ederken Kocabaş gelir söyleyeceklerim var der toya girer. Ertuğrul Bey alpleriyle bize saldırdı beni de bu hale o getirdi, der. Tuğtekin‘in sorarlar ağır yaralandığını gördüm, bayıldım gözümü açtığımda Tuğtekin beyimi göremedim, der. Korkut Bey fenalaşır ve Hayme Ana‘ya; obama geldiğiniz güne lanet olsun hemen gidin burdan hemen, der. Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 36.Bölüm

  Emir Eri Ertokuş Bey ile görüşmeye gelen Ertuğrul‘u Kocabaş izlemektedir. Kocabaş yayı gerer sonra da onları dinlemeye başlar. Ertokuş Bey Ertuğrul’a bu haliyle Noyan’a nasıl meydan okuduğunu sorar. Zorlanacağını söyler. Ama çolak elinle bile neler yapabileceğinin bilirim der. Ertokuş Bey Ertuğrul’a bi casus olduğunu ve o casusun ağabeyi Sungurtekin olduğunu söyler. Ertokuş Bey bunların gizli kalması gerektiğini söyler. Noyan’ın ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 35.Bölüm – Ertokuş Bey’in Ertuğrul İçin Söyledikleri

Diriliş Ertuğrul’un 35.Bölümünde Ertokuş Bey Hayme Ana‘nın otağına gelir ve Ertuğrul ile mutlaka görüşmesi gerektiğini, onu gördüklerinde beni bulmasını söylemelerini ister Hayme Ana’dan ve Gündoğdu Bey‘den. O sırada Korkut Bey gelir. Hoşgeldiniz der ama Ertokuş Bey; hiç hoş görmedik der. Bu hatayı tez zamanda telafi edersiniz umarım der. Ertuğrul’un söylediği her şey harfi harfine doğrudur. Tuğtekin; hayatını kurtaran adama işinin ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 34.Bölüm – Hayme Ana’dan Aytoluna Rest

Asker gelir Hayme Ana‘ya, Kocabaş‘ın askerlerini hazırladığını ve ertuğrulun peşine gönderdiğini söyler. hayme ana bu duruma çok sinirlenir. –ertuğrulu obadan gönderdiğim halde neden peşine düşerler, canına kastları mı vardır? der ve korkut beyin otağına giderken aytoluna rastlar. aytolun: oğluna bile acımayarak obadan göndererek bir kayı annesi olduğunu gösterdin hayme ana, der. hayme ana: ben analığımı gösteririm de ağabeyim nedense ne ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 33.Bölüm

ertuğrul hamza ve adamları tarafından kıstırılmıştır. çok zor durumdadır. hamza: canını bağışlıyorum. lakin bir daha karşıma çıkma ertuğrul: öldürün beni öldürün. hamza: bi çolağı öldürmek bana yakışmaz, der bağlayın emrini verir.ertuğrulu bağlarlar ve giderler. tuğtekin ve gündoğdu hala hamzayı aramaktadır ama bir türlü bulamazlar. izine bile  rastlayamazlar. tuğtekin delirir ve ağaçları yumruklamaya başlar. gündoğdu onu sakinleştirmeye çalışır lakin fayda etmez. ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 33.Bölüm – Tuğtekin Kayı Bayrağını İndirir

  Diriliş Ertuğrul 33.bölümüne damgasını vuran sahne budur ki, Tuğtekin kayı bayrağını göndere çekmek isteyen erlerin yanına gelip, bu bayrak buraya dikilmeyecek der ve direği düşürür. yetmezmiş gibi bayrağın üzerine çıkar ve çiğner büütün ahali de bunu görür ve söylenmeye başlar, Hayme Ana ve Gündoğdu dışarı çıkarlar. Bakarlar ki Tuğtekin bütün bayrakları keser ve indirir. bayrak tam yere düşerken Ertuğrul ... Devamını Oku »