Etiket Arşivi: Kocabaş

Diriliş Ertuğrul 38.Bölüm – Tuğtekin ve Noyan Mücadelesi

Diriliş Ertuğrul dizisinin 38.bölümünde Ertuğrul ve Tuğtekin savaşını izleyen Noyan keyiften dört köşe olur ve eğlence şimdi başlıyor der. Ertuğrul onları yanılttı ve izlerini kaybettirdi. Noyan da askerleri ile oldukları yerden ayrıldı ve ormanın içinde koşmaya başladı ve bingo Moğol askerleri Tuğtekin‘in karşısına çıktı. Hadi bakalım Tuğtekin. Noyan; sesin her yerde yankılanır Tuğtekin, bu kadar böğürme boğazın yıpranır, der. Kocabaş ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 38.Bölüm – Kayılar bu obadan gidecek !

Diriliş Ertuğrul dizisinin 38.bölümünde toy toplanır ve  toplantı devam ederken Kocabaş gelir söyleyeceklerim var der toya girer. Ertuğrul Bey alpleriyle bize saldırdı beni de bu hale o getirdi, der. Tuğtekin‘in sorarlar ağır yaralandığını gördüm, bayıldım gözümü açtığımda Tuğtekin beyimi göremedim, der. Korkut Bey fenalaşır ve Hayme Ana‘ya; obama geldiğiniz güne lanet olsun hemen gidin burdan hemen, der. Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 38.Bölüm – Ertuğrul Tuğtekin Karşı Karşıya

Diriliş Ertuğrul dizisinin 38.bölümünde Ertuğrul’a kılıç çeken Tuğtekin‘e akıl vermeye çalışır, Kocabaş‘ın hain olduğunu bizi buraya onun getirdiğini söyler. Tuğtekin de, bana senin yerini Gökçe söyledi, der. Ertuğrul şok olur. Hala görmez misin yanı başındaki kancığı, der. Ertuğrul ile Tuğtekin kılıç dalaşına girerler. Halime ve Deli Demir güvenli bir yerde onları beklerler. Halime çok endişelidir. Deli Demir de ona teselli ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 35.Bölüm – Ertuğrul ve Ertokuş Buluşması

  Diriliş Ertuğrul 35.Bölümünde Ertokuş Bey odasında mektup yazmaktadır. Mektupları yazar çantaya koyar ve mumu söndürür. Kocabaş da onu izler tam odaya girecekken Ertokuş Bey yürüyüşe çıkar. Askerlerin gelmesine izin vermez. Kocabaş da peşinden gider. Sultan Alaeddin emir eri Ertokuş Bey Ertuğrul‘la buluşmaya gider ve buluşurlar. Kocabaş da bunu görür. Ertokuş Bey çok mutlu olur bu buluşmadan. Bu sırada Artuk ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 34.Bölüm – Tuğtekin Samsa’yı Dövüyor

Diriliş Ertuğrul’un 34.bölümünde Tuğtekin Ertuğrul’un alplerini yakalaması için gönderdiği Kocabaş, Samsa ve diğer bir askerin işini becerememesini bir türlü hazmedemez. Bir de üzerine öldürecekleri adamlar onları Moğol askerlerinin elinden kurtarınca Tuğtekin çığrından çıktı. Askerleri karşısına dizdi ve; Tuğtekin; Siz ne beceriksiz ne ahmak alplersiniz. Öldürün diye gönderdiğim alpler sizin hayatınızı kurtarıyor. Kocabaş; Beyim hazırlıksız yakalandık. Tuğtekin; Geberip gitseydin o zaman. ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 34.Bölüm – Hayme Ana’dan Aytoluna Rest

Asker gelir Hayme Ana‘ya, Kocabaş‘ın askerlerini hazırladığını ve ertuğrulun peşine gönderdiğini söyler. hayme ana bu duruma çok sinirlenir. –ertuğrulu obadan gönderdiğim halde neden peşine düşerler, canına kastları mı vardır? der ve korkut beyin otağına giderken aytoluna rastlar. aytolun: oğluna bile acımayarak obadan göndererek bir kayı annesi olduğunu gösterdin hayme ana, der. hayme ana: ben analığımı gösteririm de ağabeyim nedense ne ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 32.Bölüm – Selcan ve Gündoğdu Kavgası

Diriliş Ertuğrul dizisinin 32.Bölümünde  Selcan ve Gündoğdu feci bir kavgaya tutuşurlar. Gündoğdu sinirli bir şekilde içeri girer ve tek bir  kelam bile etme kadın, der. Selcan: Ne kadar haklı sözler ettiğimi işitmek bu kadar mı gururunu örseler? Gündoğdu: Selcan… Selcan: Bunca vakittir omuz omuza savaştığın gardaşına değil, o yosmanın sözüne kapılan dayınla Tuğtekin budalasının kuyruğuna takıldın, olacağı buydu. Gardaşın ömründe ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 32.Bölüm Özeti

Ertuğrul’un Noyan’a Karşı Hamleleri Obayı Nasıl Etkileyecek? Ertuğrul’un vazifelerinin elinden alınması ve alplıktan çıkarılması, ’nı büyük bir şaşkınlık içinde bırakır. Büyük bir öfke dalgası obada kabarmaktadır. Ertuğrul anası Hayme ve ağabeyi Gündoğdu ile de Aytolun’un, Kocabaş’ın ve Tuğtekin’in fitneleri yüzünden karşı karşıya gelmiştir. Ertuğrul ilk kez ağabeyine elini kaldıracak ve obada artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Dahası, obadaki beyler ... Devamını Oku »

Diriliş Erturğul 31. Bölüm – Gündoğdu Ertuğrul’un Söylediklerini Hatırlar

Gündoğdu tüccar ahmetle görüşmeye gider, ticaret harici bazı bilgiler de verir tüccar, moğollar kışın da durmamakta, cami kilise demeden her yeri kayıp yıkmaktadırlar Beyim. Selçuklu, tebaasını korumak için elinden geleni yapar. Bu soysuzların tek derdi ahaliyi bezdirip devlette savaşacak hal bırakmamak,der. Tüccar Ahmet‘in bu sözleri Gündoğdu‘ya Ertuğrul‘un toyda konuşmalarını hatırlatır ve endişeye kapılır. Ertuğrul Toy‘da derki; Noyan itine kemik yetiştiren ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 30.Bölüm – Kocabaş Gündoğduya Pusu Kurdu

Börtlüyü aramaya çıkan gündoğdu kocabaşın adamlarıyla yolda karşılaşır ve tek başına mücadele etmeye başlar börtlü ve kocabaş onları ağacın arkasından izler. bu sırada börtlü olduğu yerden çıkarak gündoğduya yardım etmeye giderken kocabaşın attığı iki bıçak ile oracıkta ölüverir. kocabaş gündoğduya numaradan yardım eder ve güvenini kazanır. Devamını Oku »