Etiket Arşivi: Kayı Obası

Diriliş Ertuğrul 29.Bölüm Fragmanı

Diriliş Ertuğrul 29. Bölüm Fragmanı ile beklentileri arttırmaya devam ediyor. Kayı Obası Moğollar ile giriştiği mücadeleye 29.bölümde de devam ediyor. Korkut Bey ile Hayme Ana konuşurlar. Kokut Bey derki; En küçük kıvılcım iç çatışmayı körükler. Gündoğdu Tuğtekin ile birlikte Moğol askerleriyle çatışırken Tuğtekin der ki; İçimizden biri bizi tuzağa düşürdü abi Gündoğdu; Ne diyosun Teğtekin sen? Ertuğrul; Andolsun ki huzurumu ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 28.Bölüm – Ertuğrul’un İntikamı Alınacak

Ertuğrul‘un esir düştüğü haberi Kayı Obası‘na ulaşmıştır. Ve herkes Ertuğrul için endişelenmektedir. Ölüm haberini almaktan korkan oba halkı beyleri için dua etmektedir. Tabi ki bu durumdan en çok etkilenen kişi Halime’dir. Halime; Ben erime göçe oğul düşmeden önce ayağına taş değmesin, rüzgar canını acıtmasın dediydim. Ama derkerki taşın değmediği, rüzgarın incitmediği tenini diri diri yakmışlar. Ertuğrul‘un kanının hesabı sorulmadan, hiçbirimizin ... Devamını Oku »

Aytolun (Evrim Solmaz)

2. Sezon Karakterlerimizden Aytolun (Evrim Solmaz) Korkut Bey’in ikinci eşidir. Hırsını ve dişiliğini kullanarak Korkut Bey’in ölen ilk eşini unutmasını arzulamaktadır. Dodurga ve Kayı Obası’nın kaderini etkileyecek müdahalelerde bulunmayı tasarlamaktadır. Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 26. Bölüm Sezon Finali Özeti

SÜLEYMAN ŞAH Kayı alpleri büyük bir fetih ve zaferle obalarına dönmüşlerdir. Ancak Tapınakçıların ortadan kaldırılması obaya beklenen huzuru getirmeyecektir. Titus kaleden kaçmayı başarmıştır. Üstad seçildiği gün yaşadığı büyük yenilgi ve kardeşi Bisol’ün Ertuğrul tarafından öldürülmesinin intikamını almak için her şeyi göze almıştır. Pervasızca Kayı Obasına sokularak Gündoğdu’yu öldürmeye teşebbüs eder. Ne var ki oba tarafından lanetlenen Selcan kocasını kurtarmak için ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 17.Bölüm Özeti

Kayılar’ın Geleceği Tehlikede… Ertuğrul ve Alp’leri Turgut’u Tapınakçıların elinden kurtarmak için Antakya Haçlı Kontluğu sınırları içinde bulanan Tapınakçı kalesine doğru yola çıkarlar. Tapınakçılar, Halep’te kurdukları fitne teşkilatlarının Ertuğrul tarafından çökertilmesinin ardından, intikam planlarına Halep’ten başlarlar. Şehabettin’in Atabey olarak saraya dönmesi bu planların uygulanmasını engelleyeceğinden ilk olarak Şehabettin’i ortadan kaldırırlar. Şehabettin’in kafasını kesip Kayı obasına gönderen Titus hala çok güçlü oldukları ... Devamını Oku »

Diriliş “Ertuğrul” 11. Bölüm izle

Tuzak Kayı Obası’na Ebu Hişam adıyla gelenTitus, Kurdoğlu ile birlikte Süleyman Şah ve Hayme Ana’yı öldürmek için korkunç bir plan hazırlamaktadılar. Öte yandan Halep Emiri El Aziz, ordusunu Kayıların üzerine göndermek için emir vermiştir bile… Ertuğrul ise obasına ve İslam dünyasına, aşık olduğu kadın üzerinden kurulan bu kumpası çözmek için ele geçirdikleri bir casusu kullanmaya karar verir. Tapınakçıların bir casusu ... Devamını Oku »