Etiket Arşivi: halime

Diriliş Ertuğrul 41.Bölüm – Ertuğrul’un Toy Konuşması

41.bölüm Ertuğrul kendini savunarak başlar. Ertuğrul’un dürüstlüğü kellesine mal olmak üzereyken uyarılır ve Ertuğrul, Toy Beyleri’ne dönüp konuşmaya başlar. Bir masumun ahını almaktan dahi korktuğum halde nasıl olur da bu insanların canını alırım. Ha hain Kocabaş’ın canını aldım, iyiki de aldım. Korkut Bey sana mı düşer diyince Ertuğrul, besleyip büyüttüğün haini farketmeyince bana düşer Dayı. Ahalinin sesi yükselir. Sustururlar beyleri, ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 38.Bölüm – Ertuğrul Tuğtekin Karşı Karşıya

Diriliş Ertuğrul dizisinin 38.bölümünde Ertuğrul’a kılıç çeken Tuğtekin‘e akıl vermeye çalışır, Kocabaş‘ın hain olduğunu bizi buraya onun getirdiğini söyler. Tuğtekin de, bana senin yerini Gökçe söyledi, der. Ertuğrul şok olur. Hala görmez misin yanı başındaki kancığı, der. Ertuğrul ile Tuğtekin kılıç dalaşına girerler. Halime ve Deli Demir güvenli bir yerde onları beklerler. Halime çok endişelidir. Deli Demir de ona teselli ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 35.Bölüm – Ertuğrul’un Halime’ye Sözü

Diriliş Ertuğrul’un 35.Bölümünde Halime Alpleri takip ederek Ertuğrul‘una kavuşur. Başını Ertuğrul‘un göğsüne yaslar. Ertuğrul: Sana da evladımıza da and olsun ki hayalimde kurduğum alemi pusatımla yontup sana öyle sunacağım. Milletimizin evlatları bu topraklarda ilelebet huzur içinde yaşayacaklar. Bu toprakları vatanları belleyecekler. Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 34.Bölüm – Halime Hayme Ana’yla Tartışıyor

Diriliş Ertuğrul 34.Bölümünde üzüntüden ne yaptığını bilmeyen Halime, Ertuğrul’u obadan gönderen Hayme Ana’ya öfke dolu sözler sarfeder ve sonrasında odasına kapanır. Bu durumdan rahatsız olan Hayme Ana Halime’nin yanına gelir ve hiddetle; bu otağda gün ağırırken gün batarken yemekler yenir. Bu yemekleri gelinler hazır eyler. Halime; ben erimin olmadığı yemekleri zehir bilirim.Onsuz yemek hazırlamayı zul kabul ederim. Hayme Ana; yüzünü ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 34.Bölüm – Gökçe Halime’yi Tehdit Ediyor

Diriliş Ertuğrul’un 34.Bölümünde Gökçe Halime‘yi öldürmekle tehdit ediyor. Koşar adım Halime‘nin odasına giren Gökçe; Obayı darma dağın ettin yetmedi, nice erimiz senin yüzünden şehit düştü yetmedi, Ertuğrul‘u mahvettin yetmedi sıra Hayme Ana‘ya mı geldi ? Der ve elindeki bıçağı kılıfından çıkarıp Halime‘nin boğazına yaklaştırarak; Eğer Hayme Ana‘ya bir şey olursa seni kendi ellerimle öldürürüm, der bıçağını yerine sokar ve hışımla ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 32.Bölüm – Aytolun ve Selcan’ın Çekişmesi

Diriliş Ertuğrul’un 32.Bölüm‘ünde Atolun ve Selcan’ın Çekişmesi tansiyonları yükseltti. Bu iki hatunun yıldızları bir türlü barışmadı ve bu gidişle barışacağa da benzemiyor. Selcan obada kumaşa başkı yapmaktadır.  Akşam Gündoğdu ile yaşadıkları tatsızlıktan dolayı oldukça dalgındır. Bunu farkeden Aytolun Selcan’ın yanına gidiyor. Aytolun: Selcan Hatun, kendinde değilsin belliki baskıları yamuk yapmışsın, işini doğru yapamazsın görmez misin? Var git çadırına da dinlen ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 31.Bölüm Özeti

Toy’da Alınan Karar Ertuğrul’u Nasıl Etkileyecek? Hayme Ana’nın da toyda olur vermesiyle, Süleyman Şah’ın Ertuğrul’a verdiği baş alplık vazifesi elinden alınır. Ertuğrul büyük bir yıkım yaşar, toyu terk eder. Tuğtekin büyük bir zafer kazanmıştır. Korkut, Hayme ve Gündoğdu da üzgündür ama doğru olanı yapmışlardır. Buna inanmaktadırlar. Ertuğrul’un sadece öfkesi ve intikam hissiyle hareket ettiğini ve bu inadının iki obayı da ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul – 31.Bölüm

Toydan red oyu çıkan aErtuğrul çok sinirlenir, alplarının yanına gelir ve Can evimizden vurulduk, der. Aytolun yine ortalığı karıştırır. Selcan da ona göz dağı verir. Selcan: Senin ne ikiyüzlü bir yılan olduğunu bilmez miyim sanırsın? Gökçe ablasına inanmaz ve ona hakaret içeren sözler syler Selcan: Bundan sonra o dilini yut, yut ki biz de rahat nefes alalım. Halime ertuğrulun yanına ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 31.Bölüm Fragmanı

Diriliş Ertuğrul’un 28 Ekim 2015 tarihinde yayınlanacak bölümünde tansiyon oldukça yükseliyor. Moğol tehlikesini yakından gören Ertuğrul, onlara karşı mücadele etmek gerektiğini savunurken obanın diğer fertleri aynı düşüncede değildir. Bu yüzden de obada ikilik çıkmıştır. Halime Ertuğrul‘un sırrını söylediği için büyük pimanlık yaşamaktadır. Ertuğrul da bu konu ile ilgili Halime‘ye çok kızmıştır. Ertuğrul‘un savaşçı kimliği oldukça zarar görmüştür. Halime de söylediğinin ... Devamını Oku »