Etiket Arşivi: gündoğdu

Diriliş Ertuğrul 41.Bölüm – Ertuğrul’un Toy Konuşması

41.bölüm Ertuğrul kendini savunarak başlar. Ertuğrul’un dürüstlüğü kellesine mal olmak üzereyken uyarılır ve Ertuğrul, Toy Beyleri’ne dönüp konuşmaya başlar. Bir masumun ahını almaktan dahi korktuğum halde nasıl olur da bu insanların canını alırım. Ha hain Kocabaş’ın canını aldım, iyiki de aldım. Korkut Bey sana mı düşer diyince Ertuğrul, besleyip büyüttüğün haini farketmeyince bana düşer Dayı. Ahalinin sesi yükselir. Sustururlar beyleri, ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 37.Bölüm Özeti

Ertuğrul Ertokuş Bey’i kurtardıktan sonra obaya mı götürecek? Konya’dan gelen Gümüştekin’in Ertuğrul’un ölüm fermanını getirmesi obadaki durumu daha da yükseltmiştir. Hayme Ana ve Gündoğdu başından beri Ertuğrul’u dinlemeyerek büyük bir hata yaptıklarını anlamışlardır. Hayme Ana pişman olup oğlunu ve obasını korumak için hamleler yapsa da Aytolun, Gümüştekin ve Goncagül üçlüsünün planları onun hamlelerini boşa çıkartır. Ertokuş Bey’i öldürmekle itham edilen ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 38.Bölüm

Diriliş Ertuğrul’un 37. bölümünün son sahnesinde karşı karşıya gelen Tuğtekin‘e Kocabaş’ın hain olduğunu söyleyen Ertuğrul’a Tuğtekin kılıç çeker. Selcan Aytolun‘u yaşlı kadını öldürmekle suçlar. Aytolun itiraz eder ve ıspatlamazsan toy isterim cezanı orda çekersin, der. Aytolun: Biz de senin Kurdoğlu’yla bir olduğunu biliriz. Aykız’a iftira atıp kırbaçlattığını bilriz. Şimdi ıspatla bakalım. Hayme Ana: Gündoğdu‘ya karını götür burdan, der. Aytolun: Selcan ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 36.Bölüm

  Emir Eri Ertokuş Bey ile görüşmeye gelen Ertuğrul‘u Kocabaş izlemektedir. Kocabaş yayı gerer sonra da onları dinlemeye başlar. Ertokuş Bey Ertuğrul’a bu haliyle Noyan’a nasıl meydan okuduğunu sorar. Zorlanacağını söyler. Ama çolak elinle bile neler yapabileceğinin bilirim der. Ertokuş Bey Ertuğrul’a bi casus olduğunu ve o casusun ağabeyi Sungurtekin olduğunu söyler. Ertokuş Bey bunların gizli kalması gerektiğini söyler. Noyan’ın ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 35.Bölüm – Gündoğdu ve Selcan’ın Kavgası

Diriliş Ertuğrul Dizisinin 35.Bölümünde Gündoğdu ve Selcan tartışırlar ve Gündoğdu Selcan’ı evden kovar. Selcan Aytolun’la yaşadığı gergin olaydan sonra eve gelir ve sofrayı hazırlamaya başlar. O sırada Gündoğdu içeri girer. Gündoğdu çok sinirlidir, adeta sinirden kudurmak üzeredir. Gündoğdu: Şeytansın sen şeytan ! Sen obada huzur mu bıraktın ? Ben de dayanacak güç mü bıraktın ? Selcan: Bana mı dersin Gündoğdu’m ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 36. Bölüm Fragmanı

Diriliş Ertuğrul 36. Bölüm Diriliş Ertuğrul dizisinin 36.bölüm tanıtımında Noyan Süleyman Şah‘ın bütün çocuklarını öldürmeyi planlar. Hayme Ana‘ya gelip Sultan Alaeddin‘in Emir Eri Ertokuş Bey‘e ve yanındakilere saldırı düzenlendiğini  ve bunu Ertuğrul‘un yaptığını söylerler. Gündoğdu: Kardaşımın böyle bir ihanet içerisinde olduğuna inanmıyorum, der. Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 33.Bölüm

ertuğrul hamza ve adamları tarafından kıstırılmıştır. çok zor durumdadır. hamza: canını bağışlıyorum. lakin bir daha karşıma çıkma ertuğrul: öldürün beni öldürün. hamza: bi çolağı öldürmek bana yakışmaz, der bağlayın emrini verir.ertuğrulu bağlarlar ve giderler. tuğtekin ve gündoğdu hala hamzayı aramaktadır ama bir türlü bulamazlar. izine bile  rastlayamazlar. tuğtekin delirir ve ağaçları yumruklamaya başlar. gündoğdu onu sakinleştirmeye çalışır lakin fayda etmez. ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 33.Bölüm – Selcan Gündoğdu ile Konuşur

Diriliş Ertuğrul 33. bölümde Selcan Gündoğdu ile konuşmak ister, yanına gelir ve eline yanağını koyar ancak Gündoğdu hala Selcan’a kızgındır. Selcan: Bu işin sonu nereye varacak? Bu gün ne yaşıyosak yaşamayan bebelerimiz yüzünden değil mi? Benden böyle kaçarsan, bana sırtını dönersen bu işin sonu nereye varır Gündoğdu’m? Gündoğdu: Doğmadan ölen bebelerimin acısı hala kor gibi içimde Selcan. Bi de doğup ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 32.Bölüm – Selcan ve Gündoğdu Kavgası

Diriliş Ertuğrul dizisinin 32.Bölümünde  Selcan ve Gündoğdu feci bir kavgaya tutuşurlar. Gündoğdu sinirli bir şekilde içeri girer ve tek bir  kelam bile etme kadın, der. Selcan: Ne kadar haklı sözler ettiğimi işitmek bu kadar mı gururunu örseler? Gündoğdu: Selcan… Selcan: Bunca vakittir omuz omuza savaştığın gardaşına değil, o yosmanın sözüne kapılan dayınla Tuğtekin budalasının kuyruğuna takıldın, olacağı buydu. Gardaşın ömründe ... Devamını Oku »