Etiket Arşivi: gökçe

Diriliş Ertuğrul 34.Bölüm – Gökçe Halime’yi Tehdit Ediyor

Diriliş Ertuğrul’un 34.Bölümünde Gökçe Halime‘yi öldürmekle tehdit ediyor. Koşar adım Halime‘nin odasına giren Gökçe; Obayı darma dağın ettin yetmedi, nice erimiz senin yüzünden şehit düştü yetmedi, Ertuğrul‘u mahvettin yetmedi sıra Hayme Ana‘ya mı geldi ? Der ve elindeki bıçağı kılıfından çıkarıp Halime‘nin boğazına yaklaştırarak; Eğer Hayme Ana‘ya bir şey olursa seni kendi ellerimle öldürürüm, der bıçağını yerine sokar ve hışımla ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 32. Bölüm – Hayme Ana ve Aytolun

Diriliş Ertuğrul dizisinin 32. Bölümünde Kayı kadınları obada harıl harıl çalışmaktaydılar. Hayme Ana da kadınların el emeği göz nuru ürünlerine bakıyordu. Halılara dokundukça gururdan göğsü kabarıyordu. Kadınların yaptıkları dokumaları, baskıları, maharetlerini çok beğenir. Hepsi çok güzel olmuş ellerinize sağlık, der. Aytolun: Gökçe‘nin hazırladığı zırhları da görmek ister misin Hayme Ana? Hayme Ana: Bakıcam.. Hayme Ana: Zırhın arkasına ne koydun? Gökçe: ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 31.Bölüm – Gökçe Aşkını İlan Ediyor

Gökçe otağa giren Ertuğrul‘a olanları duyduğunu çok üzüldüğünü beyinin bunları haketmediğini söyler. Toyda Ertuğrul‘a yapılan muameleden ne kadar rahatsız olduğunu anlatır. Elindeki yaranın bir an önce iyileşmesi için dualar ettiğini de söyler. Sonra Gökçe Ertuğrul‘un elini öper ve yanağına koyar. Ertuğrul şissetle elini çeker ve; Sen ne yapıyorsun Gökçe, bunu iki yıl önce konuştuk bitmedi mi hâlâ? Gökçe: Seni kalbime ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul – 31.Bölüm

Toydan red oyu çıkan aErtuğrul çok sinirlenir, alplarının yanına gelir ve Can evimizden vurulduk, der. Aytolun yine ortalığı karıştırır. Selcan da ona göz dağı verir. Selcan: Senin ne ikiyüzlü bir yılan olduğunu bilmez miyim sanırsın? Gökçe ablasına inanmaz ve ona hakaret içeren sözler syler Selcan: Bundan sonra o dilini yut, yut ki biz de rahat nefes alalım. Halime ertuğrulun yanına ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 31.Bölüm – Tuğtekin ve Gökçe Konuşuyor

Tuğtekin annesinin mezarına gelir ve onunla dertleşir. Bu sırada Gökçe gelir ve yalnız konuşmak istediğini söyler. Gökçe Tuğtekin‘e annesinin neden öldüğünü sorar, o da birden öldüğünü söyler. Gökçe: Ertuğrul‘un yanında yürü, Ertuğrul yanında yürüdüğü insanları yarı yolda bırakmaz, der. Tuğtekin hiddetlenir ve bağırmaya başlar. Hep Ertuğrul Ertuğrul. Tuğtekin: Ertuğrul için obamı yakamam, bir daha bana ondan bahsetme, der. Gökçe üzülür ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 30.Bölüm – HaymeAna ve Gökçe Konuşuyor

HaymeAna‘yı yemeğe çağırmaya gelen Gökçe işiteceklerinden habersizdir. HaymeAna: Ertuğrul döndüğüne göre bundan sonra onlar sağ tarafta kalacaklar, sen de benimle birlikte sol tarafta kalacaksın, evlenene kadar. Gökçe yaşadığı bıçaklanma olayından sonra çocuk yapamayacağını bildiği için bu habere pek de sevinemez. Gökçe: Kim benimle evlenir ana, der. HaymeAna: Bebğinin olmayacağını kim nerden bilebilir, bu Allah’ın taktiri değil mi? Gökçe: Hangi erkek ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 30. Bölüm – Aytolun ve Gökçe

Aytolun obada dolaşırken Gökçe‘nin yanına gelir. Aytolun: Kayı kadınlarının maharetini duyardım, senin güzel parmaklarından görmek de nasip oldu, der. Lakin seni böyle kederli görmek beni üzer Gökçe. Gökçe: Bunca acıdan sonra yaşamak bile zordur Aytolun Hatun, der. Aytolun Gökçe’ye akraba olduklarını kendisini böyle üzmesine dayanamadığını söyler ve ekler. Aytolun: gençsin, güzelsin, tüm erkeklerin gözlerini kamaştırırsın. Lakin Süleyman Şah’ın kızısın diye ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 29.Bölüm

Ertuğrul kaçarken Moğol askerleri tekrar karşısına çıkar. Bu arada Gündoğdu alplerrenleri ile birlikte Ertuğrul’u arama çıkmışlardı ve bu arayışa devam ederler. Bana Tuğtekin ile Gündoğdu’nun kellesini getirin. Hiç kimse buradan sağ çıkmicak, hiç kimse. Obanın kadınları günlük işlerini yapmaktadır. Gökçe halime’ye kızgın gözlerle bakar. Aytolun da bu çekişmeye şahit olur. Aytolun; Kendini bu kar yorma, ne de olsa gebesin. Halime; ... Devamını Oku »