Etiket Arşivi: Ertuğrul’un

Diriliş Ertuğrul 40.Bölüm – Noyan’ın Askerleri Obayı Basar

Diriliş Ertuğrul dizisinin 40.Bölümünde Noyan’ın Askerleri Obayı Basar ! Gündoğdu hava almak için dışarı çıktığında arkasındaki askerin yere yığıldığını görünce baskın olduğunu anlar. Noyan’ın askerleri obaya saldırır. Gündoğdu baskın var diye bağırır. Genç yaşlı, kadın, erkek demeden herkesi öldürmeye başlarlar. Hayme Ana’nın otağına girerler kızlar savunmaya geçer. Ertuğrul’un yanına da gelen askere kapıyı açtırır arkadan gelen Moğol askerini öldürür ve ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 36.Bölüm

  Emir Eri Ertokuş Bey ile görüşmeye gelen Ertuğrul‘u Kocabaş izlemektedir. Kocabaş yayı gerer sonra da onları dinlemeye başlar. Ertokuş Bey Ertuğrul’a bu haliyle Noyan’a nasıl meydan okuduğunu sorar. Zorlanacağını söyler. Ama çolak elinle bile neler yapabileceğinin bilirim der. Ertokuş Bey Ertuğrul’a bi casus olduğunu ve o casusun ağabeyi Sungurtekin olduğunu söyler. Ertokuş Bey bunların gizli kalması gerektiğini söyler. Noyan’ın ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 30.Bölüm Özeti

Ertuğrul’un Oba’ya Gelişi. Ertuğrul, dünyanın gördüğü en dehşetli ordunun keşif birliğinin eline düşmüş, düşmanı Noyan’ı daha yakından tanıma şansına kavuşmuştur. Ama, gördüğü işkenceler ve elinin bir çiviyle delinmiş olması kılıç tutmasını imkansız hale getirmiştir. Noyan’ın keşif birliğinin Anadolu’da olma sebebini çok iyi öngören Ertuğrul, önlem almak için bir an önce obasına dönüp hazırlıklara başlamaya karar verir. Diğer taraftan, Selçuklu ordusu ile beraber kış bitiminde Moğol ordusuna karşı ... Devamını Oku »