Etiket Arşivi: ertuğrul

Diriliş Ertuğrul 41.Bölüm – Ertuğrul’un Alp’lere Konuşması

Diriliş Ertuğrul Dizisinin 41.Bölümünde Ertuğrul için verilen infaz kararı alplerin müdahalesi ve Tuğtekin’in açıklamalarıyla iptal olur. Ahali hep bir ağızdan “Ertuğrul Bey’im çok yaşa” derler. Ertuğrul da bi konuşma yapar. Noyan‘ın ihanet kılıfından çok şükür kurtulduk, lakin bu savaş daha yeni başlamıştır. Onların köklerini kurutana kadar bu savaş bitmeyecektir. İçimizdeki hainlere bitmeyecektir. Onlara bunun bedelini mutlaka ödeticem. Biz Oğuz‘un şanlı ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 41.Bölüm

Diriliş Ertuğrul 41.bölüme, Ertuğrul’un kendini savunmasıyla başlar. Ertuğrul‘un dürüstlüğü kellesine mal olmak üzereyken uyarılır ve Ertuğrul, Toy Beyleri’ne dönüp konuşmaya başlar. Bir masumun ahını almaktan dahi korktuğum halde nasıl olur da bu insanların canını alırım. Haa hain Kocabaş’ın canını aldım, iyiki de aldım. Korkut Bey sana mı düşer diyince Ertuğrul, besleyip büyüttüğün haini farketmeyince bana düşer Dayı. Ahalinin sesi yükselir. ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 40.Bölüm – Noyan’ın Askerleri Obayı Basar

Diriliş Ertuğrul dizisinin 40.Bölümünde Noyan’ın Askerleri Obayı Basar ! Gündoğdu hava almak için dışarı çıktığında arkasındaki askerin yere yığıldığını görünce baskın olduğunu anlar. Noyan’ın askerleri obaya saldırır. Gündoğdu baskın var diye bağırır. Genç yaşlı, kadın, erkek demeden herkesi öldürmeye başlarlar. Hayme Ana’nın otağına girerler kızlar savunmaya geçer. Ertuğrul’un yanına da gelen askere kapıyı açtırır arkadan gelen Moğol askerini öldürür ve ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 38.Bölüm Özeti

Noyan’ın oynadığı oyun sonucunda Ertuğrul ve Tuğtekin’i neler bekleyecek? Ertuğrul’un ön gördüğü gibi Noyan, obaya casuslarını yerleştirerek obayı içerden yıkmak için çalışmalarına başlamıştır. Obadaki hırs ve ihtiras kavgalarının giderek büyümesi Noyan’ın tam da olmasını istediği şeydir. Bu duruma kadınların birbiriyle olan çekişmesi de eklenince Noyan’ın iki obayı yıkma planı daha da kolaylaşmaktadır. Ertuğrul’u dinlememekle hata yaptığını anlayan annesi ve abisi, ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 37.Bölüm Özeti

Ertuğrul Ertokuş Bey’i kurtardıktan sonra obaya mı götürecek? Konya’dan gelen Gümüştekin’in Ertuğrul’un ölüm fermanını getirmesi obadaki durumu daha da yükseltmiştir. Hayme Ana ve Gündoğdu başından beri Ertuğrul’u dinlemeyerek büyük bir hata yaptıklarını anlamışlardır. Hayme Ana pişman olup oğlunu ve obasını korumak için hamleler yapsa da Aytolun, Gümüştekin ve Goncagül üçlüsünün planları onun hamlelerini boşa çıkartır. Ertokuş Bey’i öldürmekle itham edilen ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 36.Bölüm Özeti

Kocabaş’ın Oku Ertuğrul’u Vuracak mı? Hayme Ana’nın Ertuğrul’u obadan sürgün etmesi obadaki tansiyonu daha da yükselmiştir. Ancak bu durum Aytolun ve Tuğtekin’i fazlasıyla memnun etmiştir. Obada her şey Aytolun’un planladığı gibi gitmektedir. Aytolun, Tuğtekin’i Gökçe ile evlendirerek obadaki etkinliğini daha da artırmak istemektedir. Bütün bu oyunları gören Selcan onun üzerine gider. Ancak her defasında Gündoğdu’nun sert müdahalelerine maruz kalır. Ertuğrul ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 38.Bölüm – Tuğtekin ve Noyan Mücadelesi

Diriliş Ertuğrul dizisinin 38.bölümünde Ertuğrul ve Tuğtekin savaşını izleyen Noyan keyiften dört köşe olur ve eğlence şimdi başlıyor der. Ertuğrul onları yanılttı ve izlerini kaybettirdi. Noyan da askerleri ile oldukları yerden ayrıldı ve ormanın içinde koşmaya başladı ve bingo Moğol askerleri Tuğtekin‘in karşısına çıktı. Hadi bakalım Tuğtekin. Noyan; sesin her yerde yankılanır Tuğtekin, bu kadar böğürme boğazın yıpranır, der. Kocabaş ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 38.Bölüm – Ertuğrul Tuğtekin Karşı Karşıya

Diriliş Ertuğrul dizisinin 38.bölümünde Ertuğrul’a kılıç çeken Tuğtekin‘e akıl vermeye çalışır, Kocabaş‘ın hain olduğunu bizi buraya onun getirdiğini söyler. Tuğtekin de, bana senin yerini Gökçe söyledi, der. Ertuğrul şok olur. Hala görmez misin yanı başındaki kancığı, der. Ertuğrul ile Tuğtekin kılıç dalaşına girerler. Halime ve Deli Demir güvenli bir yerde onları beklerler. Halime çok endişelidir. Deli Demir de ona teselli ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 34.Bölüm Özeti

Ertuğrul Sürgüne Gönderiliyor Kayı ve Dodurga Obaları’ndaki beyler tıpkı siyasi ihtiraslarıyla hareket eden Korkut ve Tuğtekin gibi, içlerini oyan büyük Noyan tehlikesinin farkında değillerdir. Ertuğrul ise çolak kalan eliyle, tüm bu olumsuz koşullara rağmen en küçük bir tereddüt göstermeden, Moğollarla olan mücadelesine tek başına devam etme kararı alır. Elbette yanında Alpları Doğan ,Turgut ve Deli Demir de olacaktır. Ertuğrul, Noyan’ın ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 36.Bölüm – Hainler Hiç Bitmez Beyim

Diriliş Ertuğrul’un 36.Bölümünde Ertuğrul Artuk Bey ile dertleşmeye gelir. Artuk Bey:  Hainler hiç bitmez Beyim. Hiç de bitmeyecektir. Lakin esas mesele menzili adalet olanların neyleyeceğidir. Ertuğrul: Yani ? Artuk Bey: Yani Moğollar‘a dur demek istiyorsak onlara karşı topyekün başkaldırmalıyız. Diriliş Ateşi‘ni yakmak istiyorsan Semerkant‘ı, Buhara‘yı ve dahi Kudüs‘ü rüyalarına ortak eylemelisin Beyim. Ertuğrul: Niyetin niyetimdir. Lakin, eğer Diriliş Ateşi‘ni harlamak ... Devamını Oku »