Etiket Arşivi: Ertuğrul Gazi

Yeniden Diriliş…

Bir Milletin Uyanış Hikayesi; Bu dizi unuttuğumuz çok şeyi hatırlattı bize. Kim olduğumuzu; aslımızı, kendimizi uyeniden bulmamızı sağladı. Evet biz; Yürekli, gözüpek, Süleyman Şah‘ların Ertuğrul Gazi‘lerin, canını hiçe sayacak kadar cesur Seyit Onbaşı‘ların TORUNLARIYIZ. Şimdiye kadar kimseye boyun eğmedik, kimsenin sığıntısı olmadık aksine zorda kalmış mazlumlara sığınak olduk.. Çünkü bizim aslımız buydu, böyleydi töremiz. “Diriliş Ertuğrul” dizisi Milat olsun dileriz ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 20. Bölüm Özeti

OBA DA DARBE HAZIRLIĞI Kurdoğlu, hain planını hayata geçirmek için Gündoğdu’yu babasının yerine beyliğe aday gösterir. Ne var ki, babasına bunu yapmak istemeyen Gündoğdu aday olmaz. Kurdoğlu’nun, Tapınakçıların lideri olan Üstadı ı Azam Petruccio Manzini ile kurguladıkları bu plan çökmüştür.Kurdoğlu öfkelidir. Kendisine yapılanın bedelini ilk önce Gündoğdu’ya ödetir. Onu zehirlemiştir. Artık Gündoğdu için ölümle cebelleşme vaktidir. Kurdoğlu riskli olan planını ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 19. Bölüm Özeti

Tapınakçılarla, kendi siyasi ihtirasları yüzünden işbirliği yapan Kurdoğlu, adım adım planını hayata geçirmektedir. Üstad-ı Azam, Petruccio Manzini’nin verdiği altın desteğiyle, Kayıların sürüsünü değerinin üstüne satmıştır Gündoğdu. Bu durum, obada büyük bir sevinçle karşılanır. Gerçekleri bilmeyen Gündoğdu ve ahali için bu büyük bir başarıdır. Yaşadıkları bunca felaketten sonra, ellerine geçen altın ahaliyi mutlu etmiş, Gündoğdu’nun kendine olan güvenini artırmıştır. Ertuğrul’un hayatını ... Devamını Oku »