Etiket Arşivi: diriliş izle

Diriliş Ertuğrul 40.Bölüm

‘ Deli Demir ve Halime odada konuşurlarken içeri bi adam girer, şerbet getirir ikramları olduğunu söyler. Şerbeti içerler ve Deli Demir odadan çıkar kapıda beklemeye başlar, Tankut da onu izlemektedir. Obada ise Hayme Ana hala uyur, Selcan da başında bekler hizmetini eder. Hayme Ana birden kendine gelir ve Ertuğrulu sorar, Gündoğdu da güvende olduğunu söyler. Selcan Hayme Ana’ya su içirir. ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 34.Bölüm Özeti

Ertuğrul Sürgüne Gönderiliyor Kayı ve Dodurga Obaları’ndaki beyler tıpkı siyasi ihtiraslarıyla hareket eden Korkut ve Tuğtekin gibi, içlerini oyan büyük Noyan tehlikesinin farkında değillerdir. Ertuğrul ise çolak kalan eliyle, tüm bu olumsuz koşullara rağmen en küçük bir tereddüt göstermeden, Moğollarla olan mücadelesine tek başına devam etme kararı alır. Elbette yanında Alpları Doğan ,Turgut ve Deli Demir de olacaktır. Ertuğrul, Noyan’ın ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 33.Bölüm Özeti

Ertuğrul’un vazifelerinin elinden alınması ve alplıktan çıkarılması, Kayıları ve Kayı Alpları’nı büyük bir şaşkınlık içinde bırakmıştır. Büyük bir öfke dalgası obada kabarmaktadır. Ertuğrul’un inadını ve mücadele azmini kırmak için hem içerideki hainler hem de dışarıdaki düşman Moğollar O’nu baskı altında tutmak istemektedirler. Ertuğrul, anası Hayme ve ağabeyi Gündoğdu ile de karşı karşıya kalmıştır. Aile içinde de kırılmalar ve parçalanmalar baş ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 32.Bölüm

Ertuğrul ve Gündoğdu kavgası Ertuğrul’un yediği tokatlarla son bulur ama Gündoğdu kim olduğunu hatırlayamaz… Gündoğdu Ertuğrul’a hakaret boyutunda laflar etmeye başlar. Ertuğrul: Sana kim olduğunu nerden geldiğini hatırlatacaksa Süleyman Şah’ın oğlu olduğunu hatırlatacaksa canımı al ağabey. Gündoğdu bir daha vurur. Ertuğrul: Hatırladın mı Ağabey? der. Gündoğdu: Hatırladım, bana kim olduğumu hatırlattın. Babamı kandırıp hepimizi felakete sürükledin, beni korkaklıkla suçladın ama ... Devamını Oku »