Etiket Arşivi: Diriliş dizisi

Diriliş Ertuğrul 34.Bölüm – Ertuğrul ve Moğol Askerleri

  Ertuğrul Noyan’ın adamları ile karşılaşır ve atını dört nala sürer. süvariler ertuğrulu kovalarlar. tankut ve adamları ertuğrulun peşinden atlarını sürmektedir. ancak ertuğrul izini kaybettirir ve saklanır.tangut adamlarına dağılmalarını her yeri aramalarını söler. bu adamlar arasında hamza da vardır. Hamza ertuğrulu görür. ve burda burdaaa diye bağırmaya başlar. ertuğrul koşar yine saklanır. onu bulmaları için izler bırakır. tankut ve adamları ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 31.Bölüm – Gökçe Aşkını İlan Ediyor

Gökçe otağa giren Ertuğrul‘a olanları duyduğunu çok üzüldüğünü beyinin bunları haketmediğini söyler. Toyda Ertuğrul‘a yapılan muameleden ne kadar rahatsız olduğunu anlatır. Elindeki yaranın bir an önce iyileşmesi için dualar ettiğini de söyler. Sonra Gökçe Ertuğrul‘un elini öper ve yanağına koyar. Ertuğrul şissetle elini çeker ve; Sen ne yapıyorsun Gökçe, bunu iki yıl önce konuştuk bitmedi mi hâlâ? Gökçe: Seni kalbime ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 30.Bölüm – HaymeAna ve Gökçe Konuşuyor

HaymeAna‘yı yemeğe çağırmaya gelen Gökçe işiteceklerinden habersizdir. HaymeAna: Ertuğrul döndüğüne göre bundan sonra onlar sağ tarafta kalacaklar, sen de benimle birlikte sol tarafta kalacaksın, evlenene kadar. Gökçe yaşadığı bıçaklanma olayından sonra çocuk yapamayacağını bildiği için bu habere pek de sevinemez. Gökçe: Kim benimle evlenir ana, der. HaymeAna: Bebğinin olmayacağını kim nerden bilebilir, bu Allah’ın taktiri değil mi? Gökçe: Hangi erkek ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 29.Bölüm – Moğol Saldırısı

  Mevzilenen Gündoğdu ve askerleri düşman askeri sandıkları atlıları ok yağmuruna tutar.Ancak bu hain bir şaşırtmacadır. Asker kılığına sokulmuş samandır hepsi. O esnada düşman askerleri suyun içinden çıkar, Alperenler bu hain saldırıya karşı durmaya çalışsa da bir çok kayıp verirler. Geyikli Ertuğrul‘u alarak güvenli bir yere götürümeye çalışır. İyice bitkin düşmüştür artık. Gündoğdu’nun askerlerinden Hamza’nın ona ihanet edip bu pusuyu ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 29.Bölüm – Aksiyon Sahneleri

Ertuğrul kaçarken Moğol askerleri tekrar karşısına çıkar. Bu arada Gündoğdu alplerenleri ile birlikte Ertuğrul’u arama çıkmışlardı ve bu arayışa devam ederler. Noyan; Bana Tuğtekin ile Gündoğdu’nun kellesini getirin. Hiç kimse buradan sağ çıkmayacak, hiç kimse, der. Ertuğrul peşinden gelen iki atlıya attan düşme numarası yaparak onları etkisiz hale getirir. Ancak arkasından gelen diğer askerler hiç de kolay lokmaya benzememektedir. Ertuğrul ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 29.Bölüm – Doğan’ın İsyanı

  Abdurrahman ve Hamza hainlikten sorgulanırken alperenler dayanamaz ama ellerinden de bir şey gelmez. Tuğtekin; Bu ikisinin infaz edilmesini istiyorum, der. O anda bütün Kayı erleri yıkılır ve çok şaşırırlar. Deli Demir; Gündoğdu‘ya bunun lafına bakmayın Abdurrahman bize Süleyman Şah‘tan hatıradır. Bunun vebalini ödeyemeyiz, der. Turgut Alp ve Doğan Bey bu duruma dayanamaz ve Tuğtekin‘e karşı kılıçlarını çektiler ve mücadeleye ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 30.Bölüm Fragmanı

Diriliş Ertuğul 30. Bölümünde esaretten kurtulan Ertuğrul alpleri ile obaya geri dönüyor. Bu dönüş Hayme Ana başta olmak üzere tüm obada şaşkınlık yaratıyor. Ertuğrul obayı Moğol baskısına karşın uyarıyor. Ancak maalesef içerde güç çatışması yaşanıyor. Fragmana damgasını vuran ise Ertuğrul’un şu szöleri oldu; Zulme boyun eğmezsek Türk oluruz, Mazluma umut olursak Türk oluruz. Yitesiye ölesiye savaşacağız. Devamını Oku »