Etiket Arşivi: diriliş dizisi izle

Diriliş Ertuğrul 36.Bölüm

  Emir Eri Ertokuş Bey ile görüşmeye gelen Ertuğrul‘u Kocabaş izlemektedir. Kocabaş yayı gerer sonra da onları dinlemeye başlar. Ertokuş Bey Ertuğrul’a bu haliyle Noyan’a nasıl meydan okuduğunu sorar. Zorlanacağını söyler. Ama çolak elinle bile neler yapabileceğinin bilirim der. Ertokuş Bey Ertuğrul’a bi casus olduğunu ve o casusun ağabeyi Sungurtekin olduğunu söyler. Ertokuş Bey bunların gizli kalması gerektiğini söyler. Noyan’ın ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 35.Bölüm – Tuğtekin Ertokuş Bey’i Kurtarıyor

Tuğtekin Goncagül‘ü almaya gidecektir. Handa Sultan Alaaddin‘in Emir Eri Ertokuş ve Goncagül yemek yerken Hamza ve adamları da onu aramaktadır. Hamza‘nın adamları Ertokuş‘un kim olduğunu bulurlar ve gelip onu Hamza‘ya bildirirler. Hamza adamları hazırlayın der. Moğol askerleri Ertokuş Bey‘i ve Goncagül‘ü öldürmeye çalışırlar, ikisini de esir alır bağlarlar. Bu sırada Tuğtekin gelir. Abdurrahman‘ı canlı görür. Yerde ararken gökte buldum der. ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 35.Bölüm – Ertuğrul Gömlek Giyme Töreni

İbn Arabi ve Ertuğrul diğerlerinin yanına gelirler. Hilal şeklinde oturrular yıldıza da ertuğrulu oturturlar. İbn Arabi konuşur; Süleyman Şah’ın oğlu Ertuğrul‘a elbisesini giydirme vakti gelmiştir. Gayri o fütüvvet ehlidir, der ve tekbirler eşliğinde zırhlı gömleği Ertuğrul’a giydirilir ve İbn Arabi duasını yapar. Ertuğrul: Çıktığım gaza yolunda nefsim beni küçük düşürmesin. Her daim milletimin izinde olucam. Her daim nizamı alem için ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 34.Bölüm – Ertuğrul Süleyman Şah Mezarı Başında

  herkes bir yöne gitmişken ertuğrul da rüyasında gördüğü üzere emaneti almaya gider. Ertuğrul gider, gider ve gider sonunda babası Süleyman Şah‘ın mezarına varır. Önce babasının ruhuna dua eder; Ertuğrul: Vatan neresidir diye sorduklarında atalarımızın mezarının olduğu her yer diye cevap vermiştim sana. Gün gelecek, senin mezarının olduğu bu topraklar vatanımız olacak baba.Senin o mübarek ayağına toz bulaşan her mubarek ... Devamını Oku »