Etiket Arşivi: deli demir

Diriliş Ertuğrul 40.Bölüm – Deli Demir’in Şaşkınlığı

Diriliş Ertuğrul dizisinin 40.Bölümünde Deli Demir ve Halime’nin Sungurtekin ile karşılaşması Bu arada Halime ve Deli Demir konuşmak için atlarından indikleri esnada Tankut gelir ve zorla belgeleri Halime’den alır ama Halime gece o belgelerin bir nüshasını kopyaladığı için o kadar büyük sorun değildir. Tam Deli Demir‘in kellesini kesecekken bir yiğit gelir ok atar ve askeri öldürür. Halime’yi ve Deli Demir’i ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 38.Bölüm – Ertuğrul Tuğtekin Karşı Karşıya

Diriliş Ertuğrul dizisinin 38.bölümünde Ertuğrul’a kılıç çeken Tuğtekin‘e akıl vermeye çalışır, Kocabaş‘ın hain olduğunu bizi buraya onun getirdiğini söyler. Tuğtekin de, bana senin yerini Gökçe söyledi, der. Ertuğrul şok olur. Hala görmez misin yanı başındaki kancığı, der. Ertuğrul ile Tuğtekin kılıç dalaşına girerler. Halime ve Deli Demir güvenli bir yerde onları beklerler. Halime çok endişelidir. Deli Demir de ona teselli ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 38.Bölüm

Diriliş Ertuğrul’un 37. bölümünün son sahnesinde karşı karşıya gelen Tuğtekin‘e Kocabaş’ın hain olduğunu söyleyen Ertuğrul’a Tuğtekin kılıç çeker. Selcan Aytolun‘u yaşlı kadını öldürmekle suçlar. Aytolun itiraz eder ve ıspatlamazsan toy isterim cezanı orda çekersin, der. Aytolun: Biz de senin Kurdoğlu’yla bir olduğunu biliriz. Aykız’a iftira atıp kırbaçlattığını bilriz. Şimdi ıspatla bakalım. Hayme Ana: Gündoğdu‘ya karını götür burdan, der. Aytolun: Selcan ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 34.Bölüm Özeti

Ertuğrul Sürgüne Gönderiliyor Kayı ve Dodurga Obaları’ndaki beyler tıpkı siyasi ihtiraslarıyla hareket eden Korkut ve Tuğtekin gibi, içlerini oyan büyük Noyan tehlikesinin farkında değillerdir. Ertuğrul ise çolak kalan eliyle, tüm bu olumsuz koşullara rağmen en küçük bir tereddüt göstermeden, Moğollarla olan mücadelesine tek başına devam etme kararı alır. Elbette yanında Alpları Doğan ,Turgut ve Deli Demir de olacaktır. Ertuğrul, Noyan’ın ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 32.Bölüm – Toy’un Abdurrahman İçin Kararı

Diriliş Ertuğrul 32.Bölümünün ilk sahneleri olan toy sahnesi, aldığı karar neticesinde çok zor günlere ve olaylara sebebiyet verecektir. Korkut Bey: Toyumuz Abdurrahman Alp hakkında karar verecektir. Bi diyeceği olan var mı? Deli Demir öfkeyle seslenir; Beylerim, obalarımızın uluları yanlış yapmaktasınız. Korkut Bey: Yanlışı doğruyu bu toy belirleyecek Deli Demir. Gerçek gün gibi aşikâr. Hiç bir ihanet cezasız kalmaz. Korkut Bey ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 32. Bölüm – Deli Demir’den Çocuklara Yiğitlik Dersi

Deli Demir çocukları etrafına toplar ve ertuğrul beyin yiğitliklerini anlatır. Beyinin nasıl bir iftiraya, yanlış anlaşılmaya kurban gittiğini söyler. Haklının haklı olduğunun gün gelir anlaşılır olduğunu, er ya da geç tüm gerçekleri basireti bağlı olan herkesin bir bir göreceğini anlatır. Deli demir: Allah kardaşı kardaşa, müslümanı müslümana kırdırtmasın… her şeye kadir olan Allah bizleri namerde muhtaç etmesin.. Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul – 31.Bölüm

Toydan red oyu çıkan aErtuğrul çok sinirlenir, alplarının yanına gelir ve Can evimizden vurulduk, der. Aytolun yine ortalığı karıştırır. Selcan da ona göz dağı verir. Selcan: Senin ne ikiyüzlü bir yılan olduğunu bilmez miyim sanırsın? Gökçe ablasına inanmaz ve ona hakaret içeren sözler syler Selcan: Bundan sonra o dilini yut, yut ki biz de rahat nefes alalım. Halime ertuğrulun yanına ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 31.Bölüm – Alplerin Sabrı Taşar

Alpler Ertuğrul‘un son durumunu Deli Demirden öğrenir ve Hayme Ananın red oy kullanmasına akılları ermez. siz de beyimin etkisi altındasınız bir tek hatanız beyimize döner. Abdurrahman ise pusatlarını Tuğtekin’in alplerine verir. İhanet edip etmediğin anlaşılana dek kafesli çadırda kalacaksın. Turgut: ya ıspatlanamazsa. Tuğtekinin Alpleri: kafesli çadırdan ceseti çıkar. der demez bizim alpler turgut doğan ve abdurrahman Tuğteki’in alpleriyle kavgaya tutuşur ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 30.Bölüm – HaymeAna ve Gökçe Konuşuyor

HaymeAna‘yı yemeğe çağırmaya gelen Gökçe işiteceklerinden habersizdir. HaymeAna: Ertuğrul döndüğüne göre bundan sonra onlar sağ tarafta kalacaklar, sen de benimle birlikte sol tarafta kalacaksın, evlenene kadar. Gökçe yaşadığı bıçaklanma olayından sonra çocuk yapamayacağını bildiği için bu habere pek de sevinemez. Gökçe: Kim benimle evlenir ana, der. HaymeAna: Bebğinin olmayacağını kim nerden bilebilir, bu Allah’ın taktiri değil mi? Gökçe: Hangi erkek ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 29.Bölüm – Deli Demir

Deli Demir kaçarken gördüğü Börtlü’nün peşine düşer ve kovalamaca başlar. Biraz ilerde Börtlü’ye yetişir ve kılıçlar konuşur. Börtlü’nün kılıcını yere düşüren Deli Demir boğazına yapışır, tam onu boğacakken Gündoğdu gelir ve onu durdurur. Gündoğdu; pusuyu kimin kurduğunu öğrenmek için o bize sağ lazım, der. Korkut Bey ve Hayme Ana obada durum değerlendirmesi yaparlar. Korkut Bey; Kışı birlikte geçirme kararı herkese ... Devamını Oku »