Etiket Arşivi: Abdurrahman

Diriliş Ertuğrul 40.Bölüm – Noyan’ın Mezarı

Diriliş Ertuğrul dizisinin 40.Bölümünde Noyan yiğit! askerleriyle vedalaşmak için toprağın altına girer, Ulu Bilge de mezarın etrafında döner, davul çalar. Etrafında askerler topllanmıştır. Hamza da bu sahneyi izler. O esnada Abdurrahman gelir ve Hamza‘ya ne olduğunu sorar. Hamza da; Noyan’ın yas tuttuğunu dün akşam sırf gücünü göstermek için Hayme Ana’nın obasını bastıklarını ve bütün askerlerin öldüğünü söyler. Abdurrahman şaşırır. Onlar ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 33.Bölüm Özeti

Ertuğrul’un vazifelerinin elinden alınması ve alplıktan çıkarılması, Kayıları ve Kayı Alpları’nı büyük bir şaşkınlık içinde bırakmıştır. Büyük bir öfke dalgası obada kabarmaktadır. Ertuğrul’un inadını ve mücadele azmini kırmak için hem içerideki hainler hem de dışarıdaki düşman Moğollar O’nu baskı altında tutmak istemektedirler. Ertuğrul, anası Hayme ve ağabeyi Gündoğdu ile de karşı karşıya kalmıştır. Aile içinde de kırılmalar ve parçalanmalar baş ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 36.Bölüm – Ertuğrul ve Tangut Karşılaşması

Diriliş Ertuğrul’un 36.Bölümünde Ertuğrul ve Tangut Karşılaşır. Tangut: Yine karşılaştık ha Ertuğrul ? Ertuğrul: Yine karşılaştık Tangut ! Tangut: Bizden kaçış yok deiyp kılıcını çeker. Ertuğrul: Ertuğrul’dan kurtuluş yok der ve Tangut‘un askerleri bir bir saklandıkları delikten çıkarlar. Ertuğrul tek kalır. Yaman bir mücadele başlar. Bu arada Abdurrahman ve Hamza Atabey Ertokuş‘un karşısına çıkarlar. Ertokuş: Siz burayı nasl buldunuz, gizliydi ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 36.Bölüm

  Emir Eri Ertokuş Bey ile görüşmeye gelen Ertuğrul‘u Kocabaş izlemektedir. Kocabaş yayı gerer sonra da onları dinlemeye başlar. Ertokuş Bey Ertuğrul’a bu haliyle Noyan’a nasıl meydan okuduğunu sorar. Zorlanacağını söyler. Ama çolak elinle bile neler yapabileceğinin bilirim der. Ertokuş Bey Ertuğrul’a bi casus olduğunu ve o casusun ağabeyi Sungurtekin olduğunu söyler. Ertokuş Bey bunların gizli kalması gerektiğini söyler. Noyan’ın ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 35.Bölüm

Ertuğrul İbn Arabi ile hasbihal eder, konuşur dertleşirler ve kalkıp emaneti almaya giderler. Noyan Tankut‘la konuşur Efrasya‘nın obaya sızdığını söyledi sonra Abdurrahman Hamza ve diğer alpların yanına geldi. Onlarla birlikte yemek yedi. Noyan: İlk lokmayı Abdurrahman Alp‘a ikram edin, dedi sonra da anlat hele obadan ne haber vardır der. Abdurrahman: Oba kaynayan kazandır der. Noyan: Peki sen nasıl kurtuldun, seni ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 35.Bölüm – Tuğtekin Ertokuş Bey’i Kurtarıyor

Tuğtekin Goncagül‘ü almaya gidecektir. Handa Sultan Alaaddin‘in Emir Eri Ertokuş ve Goncagül yemek yerken Hamza ve adamları da onu aramaktadır. Hamza‘nın adamları Ertokuş‘un kim olduğunu bulurlar ve gelip onu Hamza‘ya bildirirler. Hamza adamları hazırlayın der. Moğol askerleri Ertokuş Bey‘i ve Goncagül‘ü öldürmeye çalışırlar, ikisini de esir alır bağlarlar. Bu sırada Tuğtekin gelir. Abdurrahman‘ı canlı görür. Yerde ararken gökte buldum der. ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 33.Bölüm – Tuğtekin’in Hadsizliği

  Diriliş Ertuğrul’un 33.bölümünde Abdurrahman‘ın hapis tutulduğu kafesli çadırın yandığı haberi tuğtekine gelir, iyice hiddetlenir kalkar çadıra gider. Abdurrahman‘ın içerde olmadığını öğrenince deliye döner. Bunu Ertuğrul‘un yaptığıını düşünür ve Ertuğrul‘un otağına destursuz girer boğazına kılıcı dayar ve; seni alçak sen kaçırdın dimi? der. Herkes sofrada yemek yemektedir. Hepsi birlikte şaşkınca Tuğtekin’e bakarlar. Gündoğdu: Bu ne densizlik Tuğtekin, kim kimi kaçırdı, ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 32.Bölüm – Toy’un Abdurrahman İçin Kararı

Diriliş Ertuğrul 32.Bölümünün ilk sahneleri olan toy sahnesi, aldığı karar neticesinde çok zor günlere ve olaylara sebebiyet verecektir. Korkut Bey: Toyumuz Abdurrahman Alp hakkında karar verecektir. Bi diyeceği olan var mı? Deli Demir öfkeyle seslenir; Beylerim, obalarımızın uluları yanlış yapmaktasınız. Korkut Bey: Yanlışı doğruyu bu toy belirleyecek Deli Demir. Gerçek gün gibi aşikâr. Hiç bir ihanet cezasız kalmaz. Korkut Bey ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 31.Bölüm – Alplerin Sabrı Taşar

Alpler Ertuğrul‘un son durumunu Deli Demirden öğrenir ve Hayme Ananın red oy kullanmasına akılları ermez. siz de beyimin etkisi altındasınız bir tek hatanız beyimize döner. Abdurrahman ise pusatlarını Tuğtekin’in alplerine verir. İhanet edip etmediğin anlaşılana dek kafesli çadırda kalacaksın. Turgut: ya ıspatlanamazsa. Tuğtekinin Alpleri: kafesli çadırdan ceseti çıkar. der demez bizim alpler turgut doğan ve abdurrahman Tuğteki’in alpleriyle kavgaya tutuşur ... Devamını Oku »

Diriliş Ertuğrul 30.Bölüm – İnsanı Ölümden Eceli Korur

Geyikli‘nin evine girdiklerinde Bey‘lerini karşısında gören Abdurrahman, Doğan ve Turgut Alplar gözlerine inanamayıp bunu efsunlu bir olay zannederler. Ne zaman ki sarılırlar beylerine, dokunurlar, kanlı canlı olduğunu görürler o zaman anlarlar beylerinin yaşadığını. Alparı ile sohbet eden Ertuğrul onların durum değerlendirmesine yorumlarını ilave eder. Noyan’ın cehennminden nasıl çıktığını düşünen alpler hayretlerini gizleyemez. Beylerinin kahramanlığı ile övünürler. Doğan: Valla iyi çıkmışsın ... Devamını Oku »