Karakterler

Tuğtekin (Uğur Güneş)

2. Sezon Karakterlerimizden Tuğtekin (Uğur Güneş) Dodurga Obası’nın Bey’i Korkut’un oğlu, Hayme Ana’nın yeğeni, Ertuğrul ve Gündoğdu Bey’in dayıoğludur. Hırslı ve iyi bir savaşçıdır. Kendisini kurulması muhtemel bir devletin en büyük yönetici adayı olarak görmektedir. Devamını Oku »

Aytolun (Evrim Solmaz)

2. Sezon Karakterlerimizden Aytolun (Evrim Solmaz) Korkut Bey’in ikinci eşidir. Hırsını ve dişiliğini kullanarak Korkut Bey’in ölen ilk eşini unutmasını arzulamaktadır. Dodurga ve Kayı Obası’nın kaderini etkileyecek müdahalelerde bulunmayı tasarlamaktadır. Devamını Oku »

Korkut Bey (Hüseyin Özay)

2. Sezon Karakterlerimizden Korkut Bey (Hüseyin Özay), güngörmüş bir Türkmen Beyi’dir. Oğuz Boyları’nın bir olup Moğollar’a karşı mücadele etmesini istemektedir. Biricik oğlu Tuğtekin’i bu arzuya göre yetiştirmiştir. Aynı zamanda eşini ve diğer çocuklarını öldüren Moğollar’dan intikam almayı arzulamaktadır. Devamını Oku »

Artuk Bey (Ayberk Pekcan)

2. Sezon Karakterlerimizden Artuk Bey (Ayberk Pekcan), Korkut Bey’in en ahlâklı ve faziletli yöneticilerinden biridir. Moğol tehlikesinin farkındadır. Kayı Obası ile birlikte safları sıklaştırmanın gerektiğine inanmaktadır. Devamını Oku »

Noyan (Barış Bağcı)

2. Sezon Karakterlerimizden Carmagon Noyan (Barış Bağcı) Moğollar’ın Anadolu’ya gönderdiği birliğin başındaki komutandır. Acımasız ve vahşi bir savaşçıdır. Ertuğrul Bey’i ve Kayı Obası’nı Moğollar’ın karşısında büyük bir tehlike olarak görmektedir. Devamını Oku »